12 db virsli
1 bögre rizsliszt
1 bögre kukoricaliszt
1 csipet bórs
1 tk só
0,5 tk cukor
12 gr sütőpor
1,25 bögre tej
1 tojás
Összekeverjünk mindent. Egy nem túl híg, nem túl sűrű masszát kell kapni (nekem kellett még egy leheletnyi tej bele.
A virsliket hurkapáécára húzzuk, megfogatjuk rizslisztben, majd a masszába. Forró olajban pár perc alatt kisütjük.
kb. 3 dl bögrével mértem, így egy kicsit sok lett a massza.
A pálcika olyan hosszú legyen, hogy beleférjen a serpenyőbe.
A tejben főzd fel a zabpelyhet, majd egy kevés mézzel ízesítsd.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A puha vajat és mogyoróvajat kimérjük egy tálba, majd összekeverjük a cukorral és a tojással. Hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet és összegyúrjuk a tésztát. 20-24 apró gömböt...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
A tojást,a tejet és a sót összekeverjük,utána adagoljuk hozzá a lisztet,amíg sűrű tésztát kapunk. Végül a szódát adjuk hozzá, amíg jó híg palacsinta tésztát kapunk. Palacsintasüt...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű