2,5 dl tejszín,
25 dkg cukor (én barna cukrot használtam),
6 dkg vaj,
1 csomag vaníliás cukor,
6 dkg méz.
A hozzávalókat egy lábosba tettem, majd forralni kezdtem közepes lángon. Kb 25 percig kell kevergetni, akkor lesz jó állagú, ha jól besűrűsödik és szép karamell színe lesz. Úgy tudjuk ellenőrizni, hogy jó-e, ha egy pohár jéghideg vízbe cseppentünk egy csepp karamellt, az a pohár alján egybe fog állni. Ha nem jó még, akkor szétmorzsolódik. Amikor kész, akkor egy sütőpapírral bélelt edénybe öntjük és hagyjuk teljesen kihűlni, majd a hűtőbe tesszük, hogy teljesen megdermedjen.
Előző este elkészítjük a kovászt. A liszthez hozzáadjuk az élesztőt, a vizet vagy tejsavót és lágy kovászt készítünk, amit letakarva, langyos helyen (20-22 C fok) 8-12 órát hagyunk...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
15 dkg dió. mind az 5 t. fehérje. habnak. 40 dkg liszt 15 dkg margarin 10 dkg cukor 1 cs sütőpor 5 tojássárgája pici tej-kb 1,5 dl 1 kis üve...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A tojást és a sót kikeverjük, majd felöntjük vízzel, szódával, tejjel. A liszttel simára dolgozzuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű