Kakaós piskóta alapot sütöttem (Mester süteménylisztet használtam)
Krém:
-magozott meggy
-vaniliás pudingpor
-Hulala habtejszín
-étcsoki
Egy üveg magozott meggy levét (kb. 3 dl) 1 csomag vaniliás pudingporral és egy nagyon pici cukorral felfőzzük.
Jó, ha érződik a megy savanysága ezért kell bele csak kevés cukor.
Ha kész a pudingporos krém hűtjük kicsit.
Addig a tortalapokat kettévágjuk és ha langyos a massza, megkenjük vele a lapokat.
Kb. 400- 500 ml Hulalát kemény habbá verjük. A felvert tejszín 1 részébe reszelt csokoládét tehetünk, és ezzel rétegezzük a lapokat úgy, hogy minden réteg tejszínre magozott meggyszemeket teszünk.
Amikor a legfelső lap is fenn van, akkor bekenjük habbal a tortát. A szélét vagy habbal, vagy mandulaforgáccsal díszítjük. A tetejére díszítőcsővel kis kupacokat tehetünk, amik tetejére 1-1 magozott meggy kerülhet. A közepére reszelt csokit szórhatunk vagy olvasztott csokit csorgathatunk tetszés szerint
◾️A kekszet összetörjük egy tálban. ◾️Keverjük össze az olvasztott vajjal, majd nyomkodjuk egy 18 cm átmérőjű kapcsos tortaforma aljába. ◾️A tortakarikát kenjük körbe vajjal, m...
Elkészítési idő: 120 perc Nehézség: Közepes
sárgáját, lisztet, sütőport cukrot, vizet habosra keverjük. fehérjét habként hozzákeverjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Eier trennen. Eiweiß, 5 EL kaltes Wasser und Salz steif schlagen, dabei Zucker langsam einrieseln ,Eigelb nacheinander unterrühren. Mehl, Stärke, Kakao und Backpulver mischen, au...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes