- 2 dl vízben feloldunk 1,5 dkg élesztőt /ezt tesszük először a gépbe/,
- 20 dkg házikenyér liszt,
- 1 mokkáskanál só,
- 1 evőkanál olaj, /diónyi margarin/,
- esetleg 1-2 kanál szezámmag, lenmag
Hagyományos sütőben is elkészíthető. A tésztát összekeverjük, zsiradékkal kikent formába tesszük, megkelesztjük, 180oC-on készre sütjük.
A virág kenyér tésztája is így készül. Kis gombócokat alakítunk ki belőle és szorosan egymás mellé helyezzük virág alakban. Kelesztjük, és 180oC-on készre sütjük. Magokkal, sajttal, lilahagymával ízesíthetjük.
Egy lábasban a zabpelyhet, fahéjat, sót, barnacukrot és a 3 dl vizet, közepes lángon elkezdjük kavarni. Ahogy a zabpelyhek felszívják a vizet, folyamatosan pótoljuk, kb. 1/2 liter...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínből nagyon kemény habot verünk. A joghurtot a turmixgép poharába öntjük, rászórjuk a cukrot, a vaníliás cukrot, a sót, valamint a reszelt citromhéjat, majd az egészet egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű