40 dkg liszt
1 Rama
csipet só
2 dl. tejföl
Töltelék :
20 dkg dió,mák
10 dkg cukor
1 citrom héja és leve
1 dl tej
Hozzávalókat jól összegyúrni (nagyon jó puha tésztája lesz),és 2-3 milliméterre kinyújtom. Egy nagyobb pohárral szaggattam ki és ebbe tettem a tölteléket. Feltekerem kis kifli alakúra és előmelegített sütőben 180 fokon 25 percig sütöttem.Világos színűre kell sütni.Végül vaniliás porcukorba még melegen meg forgattam.
Az 500 ml langyos vizet egy mérőpohárral kimértem és beletettem a 20 gr útifüvet. Kanállal összekevertem és hagytam állni 5 percig. Ez idő alatt az útifű szépen magába szívja a fol...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű