60 dkg liszt
30 dkg zsír
2, 5 dl tej
pici cukor
pici só
4 dkg élesztő
Töltelék: dió, mák, lekvár
Porcukor tetejére.
Lisztben elmorzsoljuk a zsírt. Felfuttatunk 2,5 dl tejben pici cukorral 4 dkg élesztőt. Pici sót teszünk a lisztbe és össze dolgozzuk, hogy jól gyúrható tésztát kapjunk, kinyújtjuk és kockákat vágunk belőle, megtöltjük dió, mák, lekvár töltelékkel és feltekerjük.
Megsütjük, még melegen porcukorban forgatjuk.
A tejet meglangyosítjuk, beleszórjuk a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és hagyjuk hogy felfusson.Egy dagasztótálba öntjük a lisztet, hozzáadjuk a sót, az olajat, a tojást, a jog...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Langyos vízbe keverjük a cukrot, és belemorzsoljuk az élesztőt. 15-20 percre félretesszük, míg felfut. Tálba tesszük a lisztet, hozzáadjuk a sót, a felfuttatott élesztőt és a teje...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, majd belegyúrjuk a többi hozzávalót. Olajozott zacsiban pihentetjük egy éjszakát, másnap sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű