40 dkg liszt,5 dkg élesztö,1 mokás anál só,1 mokás kanál cukor,1 evökanál olaj,langyos viz(kb 1-2 dl hogy össze áljon
a élesztöt a lisztel jol elmozsolom bele teszem a sót,cukrot,olajat.a vizet langyositom és adig adagolom a masszához mig jol összeál.feltét izlés szerint teszük rá ki hogy szereti 12-15 perc alat megsütöm.
A tojásokat felverjük, hozzáadjuk a tejfölt, a porcukrot, a rumot, a sót és a lisztet, majd alaposan összedolgozzuk, hogy szép sima legyen. Legalább fél órát állni hagyjuk. Ha l...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
Az összes gyümölcsöt levével együtt beleöntöm egy lábosba.(A barackot kisebb kockára vágom ). Teszek hozzá szegfűszeget, fahéjat / ez lehet egész, illetve őrölt is ízlés szerint /,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű