A megmosott,letörölgetett csirkecombokat előző nap bepácoltam,kakukkfű,só,bors,fokhagyma,olaj,őrölt kömény keverékében. A tepsibe hámozott krumplit,sütőtököt ,céklát, fokhagymát és hagymát szeleteltem,meglocsoltam olajjal,besóztam és megszórtam friss kakukkfűvel. Erre az "àgyikóra" fektettem a combokat. Fólia alatt előmelegített sütőben , kb. 1,5 órát sütöttem közepes hőfokon, majd levettem a fóliát és még jó fél órát sütöttem.
A bacon kivételével a hozzávalókat összedolgozzuk. Fasírtot formázunk és a félbevágott beconnel körbetekerjük. Sütő papírral bélelt tepsibe tesszük , és 180 fokon légkeverős sütőbe...
Elkészítési idő: fg Nehézség: Könnyű
Az aszalt szilvát darabokra vágjuk. A szegfűszeget, a fahéjat tülbe vagy teatojásba tesszük ( ha puncs fűszerrel készítjük akkor nem szükséges). Felteszünk forrni 1 l vizet, belete...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű