1,2l pálinka (barack vagy szilva)
20 dkg zöld dió (még puha legyen)
6dl víz
40 dkg vegyes virágméz
4-5 db egész szegfűszeg
1 kisebb (3-4cm-es) fahéjdarab
1 rúd vanília
A diót nagyon alaposan megmossuk, összevágjuk, majd beletesszük a pálinkába.
Az alkoholban ázó diót hagyjuk lezárt tető alatt kb 2 hétig.
2 hét után lazán törjük össze a szegfűszeget és a fahéjrudat, és vágjuk ketté a vaníliát.
A 6 dl vizet felforraljuk, öntsük hozzá a mézet, legyen szép egynemű, majd húzzuk le a tűzről. Tegyük bele a fűszereket és hagyjuk teljesen kihűlni. A tetejéről a habot szépen szedjük le, ha lett rajta.
A nagy befőttesüvegben ázó diós pálinkához öntsük hozzá a mézes-fűszeres keveréket és keverjük össze az egészet.
Tegyük hűvös helyre kb 10 napra, kétnaponta keverjünk rajta egyet.
Ezután gézen átszűrjük az egészet (először érdemes egy sima szitán, majd a gézen). Már adagolható is díszes üvegekbe és fogyasztható.
Lehetőleg egy jó nagy befőttes üveggel dolgozzunk, aminek jól zárható teteje van.
A hozzávalókat egy pohárba tesszük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Tegyük az összes hozzávalót a robotgépbe és turmixoljuk simára. Töltsük poharakba és azonnal fogyasszuk, mivel a chia- vagy lenmag elég hamar besűríti és utána inkább kanalazva tud...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gyümölcsöket és a mentát turmixgépbe tesszük, majd felöntjük az almalével (vagy körtelével), és összeturmixoljuk. Pohárba töltjük, és mentalevéllel, eperrel díszítjük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű