25 dkg liszt
25 dkg margarin
25 dkg porcukor
4 db tojás
1 csomag sütőpor
2 db citrom leve
2 db citrom héja
1-2 csipet só
Szirup hozzávalói
18 dkg porcukor
6 teáskanál víz
3 teáskanál citromlé
Tetejére
porcukor
kandírozott citromhéj
Öntsd egy mély tálba a lisztet, a sütőport, az előre megolvasztott margarint, a cukrot, a sót, a citrom levét és a lereszelt citrom héját, majd keverd össze. Egyenként add hozzá a tojásokat. Az egészet jól dolgozd össze. Öntsd a masszát egy vajjal kikent, liszttel megszórt tepsibe, és mehet is a 170 fokra előmelegített sütőbe. 25 percig süsd. Ekkor nézd meg, hogy átsült-e mindenhol. Szúrj egy hústűt vagy kést a tésztába, ha nem marad rajta semmi, ki is veheted.
A sziruphoz tedd egy lábosba a vizet, a porcukrot és a citrom levét. Az egészet forrald fel, majd öntsd a még meleg tésztára a forró szirupot. Így hagyd teljesen kihűlni. Végül vágd fel a süteményt egyforma kockákra, a tetejét szórd meg porcukorral, és díszítsd kandírozott citromhéjjal!
Mindezt habverővel kis lángon felverjük 80 fokig levéve a tűzről kihűtjük. Kivajazott tűzálló edénybe helyezzük el a 10 db babapiskótát, erre tesszük a cukros vízből kivett és les...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítése: A kekszet összetörjük és egy tálba tesszük. A csokoládét vízgőz fölött felolvasszuk és hozzákeverjük a vajat, a tejet és a cukrot, majd a kekszre öntjük és robotgép...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű