2 közepes sárgarépa, 1 nagy fej vöröshagyma, 1 közepes kígyóuborka (nyáron: 3-4 nagyobb (nem magos)
kovászolni való uborka (héjastól), 2 db zöldpaprika, 25 dkg fejeskáposzta, só, őrölt bors,
ecet, cukor.
A megtisztított zöldségféléket vékony csíkokra reszeljük, vagy gyaluljuk és adunk hozzá kevés őrölt borsot is.Salátalét készítünk ecet-cukor-só és kevés víz hozzáadásával, amit a zöldségekre öntünk, majd jól
összekeverjük.1-2 órára ( lefedve) hűtőbe tesszük, hogy összeérjenek az ízek.
Megjegyzés: a gyalult káposztát külön besózom, és addig gyúrom, míg levet ereszt, ettől kissé megpuhul,
így könnyebben emészthetővé válik és csak utána keverem a többi zöldséghez. A cvekedlihez lereszelt káposztával is így járok el,majd kinyomkodom a levét, és utána kezdem dinsztelni.
Az edény lehet műanyag, üveg, cserép vagy zománcozott edény, de ügyeljünk rá, hogy ép legyen a zománcozás, mert a lé fémmel nem érintkezhet. Lefedjük, majd sötét hűvös helyen tárol...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az uborkát alaposan megmossuk, mindkét végét levágjuk (érdemes megnyalni, nehogy keserű legyen...rossz meglepetés lenne), a hagymát megtisztítjuk. Reszelőn vagy konyhai robotgéppe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű