Hozzávalók:
6 db tojás
20 dkg cukor
3 csg puncs pudingpor
1 csg. vaníliás pudingpor
1 kk. sütőpor
A krémhez:
3 db tojássárgája
2 csg vaníliás pudingpor
20 dkg porcukor
4 dl tej
rumaroma ízlés szerint
20 dkg Rama margarin
A habhoz:
3 tojásfehérje
24 dkg cukor
1 pár csepp rumaroma
pici só
A tojásfehérjéket gőz felett felverjük a cukorral keményre.
Majd hozzáadjuk a tojássárgákat,tovább verjük.
Egyenként hozzáadjuk a pudingporokat. és a sütőport.
Egy 25×30-as kibélelünk sütőpapírral és a masszát bele öntjük,elsimítjuk,majd 180 fokon megsütjük.
(Én a masszát elfeleztem,két részletben sütöttem meg,hogy egyforma vastag legyen a két lap)
A krém:
A krém hozzávalóit összekeverjük a margarin kivételével és felfőzöm,majd kihűtöm,.
A kihabosított margarinnal összekeverem .
A tojásfehérjéket a cukorral,sóval rumaromával vízgőz felett habosra ,keményre vertem.
A tésztát betöltöm,a tojáshabot ráteszem,két ágú villával cifráztam.
Dekor cukorral díszítettem.
A vizet beleöntjük egy kis lábasba, hozzáadjuk a margarint, kakaót és összeforraljuk. A tűzről levéve hozzáadjuk a lisztet, szódabikarbónát és a cukrot, majd jól összekeverjük. Ut...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A bejglit felszeletelem, majd egy jénaiba egymás mellé rakom a szeleteket. Az almákat megpucolom és lereszelem, a tejet felforralom a cukrokkal és a tejszínnel. Amikor felforrt, a...
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
Az alaphoz összegyúrjuk a hozzávalókat, és egy tortaforma aljába nyomkodjuk. (18 cm-es formát használtam, kibéleltem sütőpapírral) Hűtőbe tesszük, amíg elkészítjük a krémet. A krém...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű