Családireceptkönyv.hu

csokis-diós keksz (angyalszem)


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


35 dkg liszt
15 dkg cukor /én kristályt tettem bele/
1 cs. vaníliás cukor
1 csipet só
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 egész tojás
2 tojássárgája
15 dkg margarin
1 citrom reszelt héja
ha nem áll össze, akkor tejfölt adjunk hozzá

tetejére:
1 tojásfehérje
10 dkg durvára vágott dió




Elkészítés:


A lisztet elkeverjük a sütőporral, majd a tészta többi hozzávalójával együtt összegyúrjuk.
Fél órára hűtőbe tesszük, majd a hűtőből kivéve 3-4 cm átmérőjű rudat formálunk belőle és kb. 1 cm-s szeletekre vágjuk, ezekből golyókat formálunk!
Mindegyik közepébe egy lyukat fúrunk /fakanál nyelével, vagy az ujjunkkal, én parafa dugót használtam/, majd először a tojásfehérjébe, utána a dióba mártjuk. Ezt követően 180°C-ra melegített sütőben kb. 30 perc alatt megsütjük.
Kihűlés után tetszés szerinti tölteléket teszünk a lyukakba.
Ez lehet lekvár, vagy olvasztott csokoládé, esetleg nutella stb.

Trükkök, tippek, praktikák:


Sütés közben a lyukak eltűnnek, de még melegen egy fakanál nyelével kell újabb lyukakat csinálni rá, ahová a töltelék kerül.

csokis-diós keksz (angyalszem)

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Sütemények, édességek,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Írta: Gyuszi
Kinyomós keksz
Kinyomós keksz

A puha vajat habosra keverjük a cukorral és a vaníliával, csipet sóval, hozzáadjuk egyesével a tojásokat, végül beleverjük-belegyúrjuk a lisztet is. Hagyjuk pár percet pihenni,...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Dió
Dió

A tésztához a tojásokat elkeverjük a cukorral, olajjal, ízesítőkkel és a liszttel. Nehezen kavarható massza lesz, amit speciális formában megsütünk. A formát mindig bekenjük olajja...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Írta: Zsuzsa
Bukta lekváros
Bukta lekváros

A sütőt előmelegítjük 180 C-ra. Előkészítünk egy 30x25 cm-es tepsit. A szobahőmérsékletű tejben felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet, a cukrot, és a sót egy tálba tesszük, öss...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk