4 egész tojás,
25 dkg porcukor,
25 dkg liszt,
1 csomag vaníliacukor,
mazsola, vagy aszalt gyümölcs, esetleg kemény lekvár
A tojást a porcukorral és vaníliacukorral habosra kavarjuk /legalább 40 perc vagy több/,
majd hozzáadjuk a lisztet, és ezzel megint hosszan kavarjuk.
Az egész masszát belekanalazzuk egy nejlon zacskóba, aminek az egyik sarkán pici lyukat vágunk. vagy habzsákot használjunk.)
Zsírozott, lisztezett tepsibe kis halmokat nyomunk a zacskóból /kb. 5 forintos nagyságú legyen/.
Ne legyenek szorosan egymás mellett, mert egy kicsit elterül majd a tészta.
Minden halom közepébe tegyünk egy szem előzőleg beáztatott mazsolát, vagy tetszés szerinti gyümölcsdarabot.
Az előkészített süteményt lehetőleg egész éjszaka pihentetjük, majd nagyon kicsi tűznél /150°-160°C/ megsütjük /kb. 10-15 perc/.
Az ajtót nem szabad kinyitni, mert összeesik, mint a piskóta.
Az éjszakai pihentetés azért szükséges, hogy a rétegek szétváljanak, ahogy a képen is látszik. Alul kellene lennie egy "tészta" rétegnek, a tetején pedig egy habcsókra emlékeztető rétegnek. Nem kell megijedni, ha nem válik szét, akkor is nagyon finom süteményünk lesz!
Ebből a mennyiségből legalább 5 gáz tepsivel lesz.
Sokáig eltartható, ha el nem fogy közben!
A tejből és a búzadarából sűrű tejbegrízt főzünk, majd kihűtjük. Elkészítés Tészta: A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, és egy mélyebb falú tálcába egyengetjük. A túrót el...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóiból tésztát gyúrunk. A tejfölhöz nem írtam mennyiséget, az függ a többi hozzávalótól is, éppen annyi kell, hogy jól összeálljon a tészta. :-) A töltelékhez a toj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
sütök két lapot 35x40 s. papírral kibélelt tepsiben sárga lap: 4 tojás, 8 dkg porcukor, 8 dkg finom liszt, 4 gr sütőpor -barna lap: 4 tojás, 8 dkg porcukor, 6 dkg liszt, 2 dkg ka...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes