1 cs. keksz (kb.25 dkg)
2 tojás
8 evőkanál cukor
2 cs. vaníliás pudingpor
2 evőkanál rétesliszt
1 l tej
10 dkg vaj
A tojás sárgát, a cukrot kikavarom, majd hozzáadom a lisztet és a pudingot, kevés tej hozzáadásával
simára keverem. A tejet felteszem a tűzre, hozzákeverem a kikevert masszát és folytonos keverés
mellett megfőzöm. Még melegen hozzáadom a vajat, majd a felvert tojáshabot.
A kekszet egy szögletes sütőtálba, vagy tepsibe /30X24 cm/ szorosan egymás mellé fektetve lerakom.
Még melegen ráöntöm az elkészített krémet és a tetejét is kirakom keksszel. Néhány órát, esetleg
egy éjszakát állni hagyom, majd tálalható.
A tetejét ízlés szerint díszíthetjük, esetleg csoki mázzal és színes tortadarával! Ez elhagyható, az alapreceptben nem szerepelt, díszítve viszont jobban mutat.
Készíthető gömbölyű tálban is, gömbölyű keksszel!
Nagyon finom és könnyen elkészíthető!
Ha kevesebbet szeretnénk készíteni, akkor az adagot felezzük!
Elkészítés A lisztet, a zsírt, a cukrot elmorzsoljuk, hozzákeverjük a sütőport és a kakaót, és a tejjel összeállítjuk. 2 lapot sütünk belőle. Sütünk egy 4 tojásos piskótát. Pu...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A barna lap hozzávalóit összedolgozzuk, majd egy gázsütő méretű tepsi hátoldalán 2 lapba kinyújtva megsütjük. Ha megsültek, félretesszük. Ezután elkészítjük a piskótát. A tojáso...
Elkészítési idő: 75 perc Nehézség: Közepes
A vaníliás pudinghoz a tojássárgáját a cukorral kikeverjük. Hozzáadjuk a lisztet és a keményítőt, majd felöntjük a vaníliaaromával elkevert tejjel. Csomómentesre keverjük. Vízgőz f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű