tészta:
32 dkg liszt
30 dkg cukor /lehet kevesebb is/
5 dkg vaj
2 db tojás
2 dl tej
2 evőkanál méz
1 kávéskanál szódabikarbóna
máz:
20 dkg vaj
25 dkg cukor
2 dkg kakaópor /én teszek hozzá fahéjat is/
1 ½ dl rum /ahol gyerek van, ott rumaromás szirup/
1 ½ dl tej
a külsejére 10-15 dkg kókuszreszelék
A cukrot, a vajat, a tojást és a mézes jól kikeverjük, majd hozzáadjuk a lisztet, melybe belekevertük a szódabikarbónát és a tejet is apránként hozzáadva simára keverjük.
A sütőt előmelegítjük, egy közepes méretű tepsit kibélelünk sütőpapírral, majd a tésztát bele önjük és közepes tűznél megsütjük. /tűpróba/ Ha kihűlt tetszés szerinti formára szeleteljük.
A mázhoz a cukrot a kakaóporral simára keverem, majd hozzáadom a tejet és felteszem a tűzhelyre, összefőzöm. Egy kicsit hűlni hagyom, de még melegen adom hozzá a vajat, hogy elolvadjon, majd a rumot is hozzákeverem.
A tésztát először a mázba fürdetjük és hagyjuk lecsepegni, ezt követően a kókuszreszelékbe hempergetjük, mindezt egyenként. A mázat időnként keverjük meg, hogy ne ülepedjen le benne a kakaó.
Én a kókuszreszeléket egy kis tálba apránként adagolom, így amikor elfogy, utánatöltöm.
Ez arra jó, hogy mindig friss és fehér reszelék kerül a tésztára.
A bevonathoz szükséges kristálycukrot keverjük össze az őrölt fahéjjal, majd tegyük félre. Egy kis lábasban Tegyük fel főni a vizet, cukrot, sót és az étolajat. Mikor felforr húz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tehéntúrót törjük át robotgéppel és adjuk hozzá a puha vajat, a sót, ízesítsük vaníliaaromával és keverjük jól össze. Adjuk hozzá az átszitált lisztet és a sütőport, gyúrjunk öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű