a tésztához
30 dkg liszt
15 dkg margarin
12 dkg kristály. cukor
2 tojás sárga
2 evőkanál tejföl
1 cs. vaníliás cukor
késhegynyi só
csapott kávés kanál szódabikarbóna
reszelt citromhéj /friss vagy szárított
a tetejére vékony réteg baracklekvár
kb.30-40 dkg sárgabarack
a habhoz
3 tojás fehérje
14 dkg porcukor
néhány csepp citromlé
A margarint és a kristálycukrot habosra keverjük. Hozzáadjuk a tojássárgájákat, a vaníliás cukrot, a tejfölt, a reszelt citromhéjat, a szódabikarbónát meg a lisztet és simára keverjük, A tésztát kb. 24x32 cm-es kivajazott, kilisztezett tepsibe tesszük. A tészta nem nyújtható és nem önthető, tehát kis halmokat rakunk, majd azt eloszlatjuk, akár lisztezett kézzel is simíthatjuk a tepsibe. Közepesen meleg sütőben majdnem készre /rózsaszínűre/ sütjük. A még meleg tésztát megkenjük a lekvárral, elosztjuk rajta a félbevágott /negyedekre vágott/ barackot. A tojásfehérjéket a porcukorral kemény habbá verjük, majd a habot a barackra simítjuk. Visszatéve a sütőbe /kis lánggal/, további 15-20 percig sütjük, míg a hab rózsaszínű lesz. Én szórtam rá mandulaforgácsot, de ez elhagyható!
A tészta hozzávalóit kikeverem, megsütöm, majd felkockázom. A mázhoz a hozzávalókat megmelegítem, a kockákat belemártom, majd kókuszreszelékbe forgatom.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Öntsük egy lábasba a gyümölcslevet és az eritritet (vagy nyírfacukrot), keverjük el benne a zselatint, és melegítsük össze. Forrnia nem szabad, mert attól tönkremehet a zselatin. A...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű