25 dkg liszt /nekem 20 dkg sima+5dkg rétesliszt/
15 dkg vaj vagy margarin
1 tojás
1 csapott teáskanál só
1 evőkanál tejföl
1 csapott teáskanál cukor
2 dkg élesztő
a tetejére: tojás, sajt szezámmag /és ki mit szeret/
A tejfölt a cukorral meglangyosítom, majd belemorzsolom az élesztőt. A liszteket összekeverem, hozzáadom a sót, a zsiradékot, a tojást, majd a felfuttatott élesztőt és jól összegyúrom. Egy időre hűtőbe teszem, majd kinyújtom, derelyevágóval, vagy késsel rudakra, esetleg kockára szeletelem, megkenem felvert tojással és megszórom szezámmaggal és sajttal. Rászedem egy sütőlemezre, majd egy óra pihenés után közepes tűznél szép pirosra sütöm.
Ez nem nagy mennyiség /1 sütőtálcányi adag/, ha nagyobb a család, vagy vendégeket várunk érdemes az adagot megduplázni.
Fentieket összegyúrni, majd hűtőbe téve 1-2 órát pihentetni. 3x kinyújtani és 25dkg hideg vajat (3 részre elosztva) ráreszelni, hajtogatni. Minden hajtogatás után, -hűtőben, fé...
Elkészítési idő: 3-4 óra Nehézség: Közepes
A gluténmentes zabpehelyből 5 dkg-ot ledarálunk, a többit egészben használjuk fel. A sajtot nagy lyukú reszelőn lereszeljük, hozzáadjuk a száraz és nedves alapanyagokat, majd ízlés...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Jól összedolgozzuk , majd kis golyócskákat teszünk a sütőlapok közé és megsütjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű