25 dkg liszt
1,5 dkg élesztő
1 csapott kávéskanál cukor
2-2,5 dl tej
1 tojás
csipetnyi só
2-3 evőkanál olaj
a töltelék:
15 dkg kockázott bacon
fél doboz kukorica konzerv
1 fej lilahagyma
1-2 gerezd fokhagyma
1 kis pohár tejföl
1 kápia vagy kaliforniai paprika /piros legyen/
ízlés szerint só
a tetejére
tojás és valamilyen mag /napraforgó vagy szezám vagy len/
A bacont, az aprított hagymát, a felkockázott kápiát, a fokhagymát, a kukoricát összekeverjük a tejföllel. Enyhén megsózzuk.
Az élesztőt felfuttatjuk cukrozott tejben, majd a többi hozzávalóval jól összedolgozva dagasztjuk.
30-40 perc alatt a duplájára kel, akkor átgyúrjuk, szögletesre kinyújtjuk és megkenjük az elkészített töltelékkel, majd feltekerjük. A rudat egy késsel ferde vágásokkal háromszögre vágjuk és sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük, átkenjük tojással, megszórjuk a maggal. Még pihentetjük kb 20 percig, majd 180-200°C-on megsütjük.
Ebből a mennyiségből 12 db lesz.
A hozzávalókból kelttésztát készítettem, hagytam duplájára kelni, majd formázás után sütőpapírral bélelt tepsibe tettem a pogácsákat. Felvert sós tojással megkentem a tetejüket és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A margarint, a cukrot, a tojások sárgáját, a vaníliás cukrot, a citrom héját és levét alaposan felhabosítjuk, majd annyi lisztet adunk hozzá, hogy az összedolgozás során ne ragadjo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összekeverjük, kelesztjük. Három cipóra osztjuk, cikkekre vágjuk, egy szelet paprikás szalámit és sajtot teszünk bele és kifli formájúra tekerjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű