1 db kígyóuborka /kb fél kg/ lehet fürtös is
só
cukor
ecet
4-5 gerezd fokhagyma /ki mennyire szereti/
őrölt bors
pirospaprika
Az uborkát alaposan megmosom. A kígyót nem, de a fürtöset meghámozom, majd besózom.
Én nem csavarom ki, hogy ettől legyen leve, ezért kevésbé sózom. A fokhagymát jó apróra vágom, esetleg fokhagymanyomón átnyomom. Hozzáadom az uborkához, majd adok hozzá cukrot és ecetet, annyit, amennyit szeretünk. Kinek-kinek szája íze szerint. Ha van én szoktam néhány karika paprikát /erős paprikát/ is beleszeletelni. Ha elkészült a tetejét megszórom borssal és pirospaprikával.
Aki szereti tejföllel is készítheti.
Meghámozott, lereszelt uborkát lesózzuk, 15 perc után kinyomkodjuk. Összekeverjük a hozzávalókkal, ízlés szerint sózzuk. Tálalásig hűtjük.
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
1.Megfőzzük a tojást. 2.Megpirítjuk szárazon a szezámmagot. 3.A salátát megmossuk, apróra tépkedjük, tálba tesszük. 4.A hagymát megtisztítjuk, olívaolajon megpároljuk. 5.Hozzáö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
csirkemell 3 db • só • fekete bors, őrölt Csíkokra vágjuk a csirkehúst. Megfűszerezzük és megsózzuk. Egy kis olajon puhára pároljuk.zöldborsó konzerv 130 g • cherry paradicsom 120...
Elkészítési idő: 40 min. Nehézség: Közepes