50 dkg finomliszt,
3 dl langyos víz,
1 teáskanál cukor,
2,5 dkg élesztő,
1 teáskanál só,
2 db tojás./egy a tésztába, egy a kenéshez/
Az élesztőt a vízzel, cukorral felfuttatjuk, és amikor felfutott összekeverjük a liszttel, a sóval és az egyik tojással, majd kb 30 percig dagasztjuk.
Ezt követően letakarjuk, és 30-40 percig meleg helyen kelesztjük.
A megkelt tésztát lisztezett deszkán 2 felé osztjuk, majd 6-6 gombócot formázunk belőle.
Egy sütőlemezre sütőpapírt fektetünk, majd ráteszünk 6 gombócot megfelelő távolságban, mert még kelni fognak és megkenjük tojással.
Még legalább 30 percig kelni hagyjuk, majd ismét átkenjük tojással és előmelegített sütőben kb 20 perc alatt 200°C-on megsütjük.
A másik 6 gombóccal ugyanígy járunk el
A tésztából 6 darab ovális lángosszerű lepényt csinálok, majd olajozott tepsibe teszem. A fokhagymát összezúzom és elkeverem az olajjal. A lángosokra 3-4 átlós 1-2 mm mély vágást e...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az élesztőt a langyos tejbe morzsolva felfuttatjuk. A lisztet elkeverjük a joghurttal, az élesztős tejjel, az olvasztott vajjal és sóval. Jól összegyúrjuk a tésztát, és leta...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű