60 dkg liszt
1 dl olaj
1 dl tej
3 dkg élesztő
2 dl tejföl
1 tojás
1 k.k. só
70-80 dkg virsli
Az élesztőt felfuttatjuk tejben.
A lisztbe beletesszük a sót, tojássárggáját, a tejfölt és az olajat, majd az élesztős tejet is.
Összegyúrjuk, és 1,5 órán át elesztjük.
Kinyújtuk és hosszú szárú háromszögekre vágjuk. A virsliket a közepébe tesszük, és feltekerjük. Megkenjük tojásfehérjével.
Kb. 20-25 percig 180 fokon, előmelegített sütőben megsütjük.
Fakanállal keverjük össze csomómentesre a lisztet és a vizet, enyhén sózzuk, majd négy-öt órát pihentetjük. Az esetlegesen képződött habot eltávolítjuk. A masszát 50 cm széles te...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet beletesszük egy edénybe és egy kis fészket csinálunk a közepébe. Abba tesszük a kristálycukrot, az élesztőt, majd ráöntjük a langyos tejet. Amikor felfutott az élesztő,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ágnes Pokoraczki Tiborné kenyere a valihagyományos konyhája oldalon van. sok-sok fotóval . 2015. 06.16-án találtam.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz