6 tojás
6 evőkanál liszt
6 evőkanál cukor
6 evőkanál olaj
1 fél kiskanálnyi sütőpor
A belocsoláshoz:
0,5 dl víz
2 tasak vaníliás cukor
A krémhez:
3 dl tej
20 dkg fehér csokoládé
15 dkg kókuszreszelék
7 evőkanál tejszínhab
A tetejére:
10 dkg kókuszreszelék
1 evőkanál porcukor
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját kikavarjuk az olajjal és a cukorral, hozzáadjuk a lisztet, a sütőpor is, majd belekeverjük a tojáshabot. Kivajazott tepsibe öntjük és 25 percen át sütjük 180 fokon. A vaníliás cukrot feloldjuk a vízben és a kész tésztát átlocsoljuk vele. A csokoládét apró darabokra törjük, felöntjük a tejjel és vízgőz fölött felolvasztjuk, majd a kókuszreszeléket is hozzáadjuk. Folyamatos kevergetés mellett megvárjuk amíg krémessé válik, majd kihűtjük. Ezt követően belekeverjük a tejszínhabot és megkenjük vele a tésztát. A kókuszreszeléket elkeverjük a porcukorral és a tetejére szórjuk. Hűtőbe tesszük egy fél órára, ezt követően már szeletelhető.
A tojássárgáját,vizet,olajat,és a cukrot kikavarjuk.Utána hozzáadjuk a sütőporral összekevert lisztet és a kakaóport.Sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk (23*24 cm) ,és 180 C fokon...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összekeverjük, nokedli sűrűségű tésztát kapunk. A muffin papírokba adagoljuk, 200 fokon előmelegített sütőben, ugyanezen a hőfokon, alsó-felső sütéssel sütjük...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes