36x22 cm-es tepsihez, 7 cm magas legyen
- 6 db tojás
- 15 dkg cukor
- 3 evőkanál víz
- 16 dkg liszt
- 3 dkg kakaópor (cukrozatlan)
- 1 csomag sütőpor
A habhoz:
- 5 dl Hulala habtejszín
- 2 csomag habfixáló
A mázhoz:
- 10 dkg vaj
- 1,5 dl tej
- 30 dkg étcsokoládé
1. A tojásokat szétválasztjuk. A fehérjét és a cukor felét kemény habbá verjük. A sárgáját, a vizet és a cukor másik felét krémesre keverjük. A fehérjehabhoz hozzáadjuk a sárgája-masszát, a liszttel elkevert sütőport, a kakaóport, és óvatosan összekeverjük.
2. Beleöntjük a kivajazott/lisztezett tepsibe és előmelegített 190 fokos légkeveréses sütőben kb. 15-20 percig sütjük (hagyományos sütőben is lehet, de inkább végezzünk tűpróbát!!).
A megsült és kihűlt piskótát két lappá elvágjuk.
3. A mázhoz a tejet, a vajat és az eltördelt csokoládét lassan felmelegítjük, ameddig kezd sűrűsödni, majd levesszük a tűzről. Kevergetve kihűtjük.
4. A tejszínhabot a habfixálóval kemény habbá verjük.
5. A piskóta alsó részét egy tálcára tesszük, rákenjük a tejszínhab felét, elsimítjuk. Erre rákenjük a csokoládémáz felét, majd a tejszínhab másik felét simítjuk rá. Ráhelyezzük a piskóta felső részét, aminek a tetejére öntjük a csokoládémáz maradékát és elsimítjuk.
Hűtőbe tesszük dermedni, fogyasztás előtt felszeleteljük.
(ha Hulala tejszínt használunk, akkor cukor hozzáadása már nem szükséges - vagy ízlés szerint)
Kinyújtottam, pogácsa szaggatóval nagyobb köröket vágtam a tésztából, mindegyik közepébe ment egy kiskanál lekvár és gombócokat formáztam belőlük. Ezek a gombócok most meg egy ker...
Elkészítési idő: 60+30 perc Nehézség: Közepes
Az egészet elkevered és jó fajta serpenyőn kisütögeted. A serpenyő ne legyen túl forró, közepesen vagy alacson hőfokon kell tartani, fél merőkanálnyit kell a serpenyő közepére ten...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
Az alapanyagokat összekeverjük egy tálban, picit pihentetjük (ez a tészta folyós lesz). Utana egy közepes tepsit kikenunk zsírral es teszünk bele sutopapirt is(én azt is be szoktam...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű