• 1,5 tk borkén
• 1.5 tk n.benzoát
1 tk citromsav
• 10 l hideg tiszt.víz
• 1,5 l 15%-os ecet
• 1kg cukor
• 30 dkg só
• 1 csokor kapor
• 50 szem bors
• 7-8 db babérlevél
• 1 kávéskanál koriander
• 1 kávéskanál mustármag
torma
csombor
meggylevél
• mindig az idénynek megfelelő zöldség /uborka, paprika, karfiol, káposzta, stb./
A borként és a na.benzoátot egy kevés vízzel simára keverem. Elkészítem a fent említett alaplevet, beleöntöm a tartósítót. Majd elkezdem belerakni a zöldségféléket. Lezárom a hordót, és a kamrába vagy pincébe teszem. Két hét múlva már fogyasztható. Újra utána lehet tölteni. Kitart következő szezonig.
Megjegyzés:
Én a káposztát csak negyedekre vágom. Uborkát, paprikát, kis dinnyét, patisszont egészben hagyom, a karfiolt rózsáira szedem. Nagyon finom!!!!!!!!!!!!!! Bármikor hozzá rakhatom a következő adagot, legfeljebb a lé mennyiségét kell szaporítani.
A megtisztított uborkát beüvegezzük és forróvízben addig dunsztoljuk amíg a színe megváltozik.Akkor a tüzet lezárjuk és ha kihült akkor vesszük csak ki a meleg vízből.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A megmosott csalán leveleket feltesszük egy lábasba,és felmelegítés után 1 kg cukrot teszünk hozzá, addig főzzük míg sűrű pépet nem kapunk . Pürésítés és ízesítés után üvegezzük és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségek tisztított mennyiséget jelentenek. A hozzávalókat összevágjuk, legyaluljuk, egy erre alkalmas műanyag edényben (én egy erre használatos kiskádban szoktam) jól összekev...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű