50 dkg finomliszt (finom)
25 dkg margarin
5 dkg élesztő
1.5 dl tej
0.5 ek cukor
só ízlés szerint
25 dkg tehéntúró
25 dkg füstölt sajt
10 dkg trappista sajt
1 ek tejföl (a kenéshez)
Az élesztőt a langyosra melegített tejben csipet sóval és a cukorral felfuttatjuk.
Ezt a többi összetevővel (a tejföl és a sajtok kivételével) összedolgozzuk alaposan.
Minimum egy órán át kelesztjük letakarva, lehetőleg meleg helyen.
Ha megkelt, lisztes táblán kinyújtjuk.
A tetejét megszórjuk füstölt sajttal.
Összehajtogatjuk, hogy a sajt rétegekben legyen a pogácsában.
Így további fél órán át kelesztjük letakarva meleg helyen.
Ez után megint ki kell nyújtani a szaggatáshoz megfelelő vastagságúra (ki milyen magasan szereti).
Végül a szaggatás után megkenjük a tetejét tejföllel, és megszórjuk a trappista sajttal. (Trappista helyett használhatunk más sajtot is, csak arra vigyázzunk, hogy ne füstölt legyen, mert az hamar megég a tetején!)
Előmelegített sütőben 160-170 fokon kb. 25 perc alatt készre sütjük.
A cukros tejben az élesztőt felfuttatjuk (a tej langyos legyen) majd a hozzávalókkal összegyúrjuk. Ne legyen kemény a tészta! rétes tészta állagú legyen . Majd 20-percig a gyúró d...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes
Mindent mindennel összekeverek, kinyújtóztatom kb 2 cm vastagra, megkenem tojással, esetleg megszórom sajttal, szezámmaggal, köménnyel, ki hogy szereti.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Fokhagymás Sajt bombák Hozzávalók 2 csésze (250 g) liszt 1 evőkanál (15g) cukor 1 1/2 teáskanál fokhagyma por/2 gerezdfoghagyma/ 1/4 teáskanál só 2 1/2 tk (10g) sütőpor 5 ev...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű