Hozzávalók:
1 drOetker tortazselé
480 g felezett őszibarackkonzerv
0,5 kg túró
2 dl tej
3 dl tejszín
8 evőkanál kristálycukor
2 cs vaníliáscukor
1 cs Horváth Rozi zselatin
babapiskóta
tej az áztatáshoz
A tortazselét a barackról leöntött lé egy részével (külön cukrot nem is szoktam hozzáadni) a recept szerint elkészítjük, majd a tűzről levesszük, és beleteszünk apró kockára vágva 2 db fél barackot.
Beleöntjük a formába, és hagyjuk megdermedni.
Utána a túrót a tejjel összeturmixoljuk, beleszórjuk a cukrot, vaníliáscukrot és a zselatint.
Kevergetve melegíteni kezdjük, forralni nem szabad. Levesszük a tűzről, hozzáadjuk a tejszínt és a maradék felkockázott barackot. Beleöntjük a tálba a dermedt zselé tetejére, és tejben áztatott babapiskótát teszünk a tetejére. Jól lezárjuk, és legalább 3 órára a hűtőbe tesszük, én általában előző este csinálom.
Amikor elkészül, a formát a lapjára fordítjuk, először a forma közepét vesszük le.
A piskótához a tojásokat kettéválasztom a fehérjét elkezdem habbá verni ha félig felvertük hozzáadagolom a cukrot és kemény habbá felverjük,majd a robotgépünket lejjebb vesszük és...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az elkészített krémet a tepsiben lévő tésztára öntjük és 3/4 óráig sütjük. Tetejére: 3 tojásfehérje, 3 kanál porcukor habot verünk és a tortára simítjuk. A habot a tésztára...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Késes darálóban összeturmixolni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű