220 g vaj
140 g porcukor
10 g vaníliás cukor
140 g kókuszreszelék
3 db tojás
220 g búzaliszt
400 g tejcsokoládé
Melegítsük elő a sütőt 200 C-ra és készítsünk elő egy szilikonpapírral fedett sütőlemezt. A vajat jó alaposan habosítsuk ki a porcukorral és a vaníliás cukorral.Ha a vaj jó habos, folyamatos habosítás mellett egyenként adjuk hozzá a tojásokat.
Ha felvette a tojásokat, hozzá adagoljuk a kókuszreszeléket, majd a lisztet, végül teljesen elkeverjük a masszát.
Ezzel elkészült a tészta. Most csillagcsöves nyomózsákba töltjük, és levél alakokat nyomunk a szilikonos sütőpapírra. Ha nem akarunk vele sokat molyolni, kis kerek gombócokat formálunk és kilapítjuk a sütőpapíron.
A kinyomott süteményeket az előmelegített 200 C-os sütőben kb 10 perc alatt készre sütjük. FIGYELEM! Amint az aprósütemények bármelyik éle elkezd barnulni, már vegyük is ki őket a sütőből! Szép fehérnek kell maradniuk.
Ha kihűltek, olvasztott tejcsokoládéban félig mártsuk ki őket szilikonos papírra, vagy rácsra, majd hűtőben hagyjuk megkötni rajtuk a csokoládét.
Jó étvágyat!
A hozzávalókat - az olajon kívül - egy nagyobb tálban összekeverjük, majd fél órát a hűtőben pihentetjük. A gofrisűtőt felmelegítjük, majd olajjal vékonyan kikenjük. Belekanalazun...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vaníliarúd magját kikaparjauk és hozzáadjuk a búzadarához. A héját pedig a tejbe áztatjuk, amit elkezdünk melegíteni. A cukor egyik felét összekeverjük a vaníliás búzadarával,...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű