TÉSZTA :
18 dkg cukor
6 tojássárgája
1 kávéskanál szódabikarbóna
1 citrom reszelt héja
25 dkg vaj
35 dkg liszt
1,5 -2 dl tej
TETEJÉRE :
6 tojás fehérje
18 dkg cukor
18 dkg darált dió
sárgabaracklekvár a kenéshez
A cukrot a tojássárgákkal a vajjal és citromhéjjal jól kikeverjük.
A lisztet összekeverjük a szódabikarbónával és a tojásárgás krémhez keverjük annyi tejjel, hogy jól kenhető massza legyen.
Lisztezett- vajazott gáztepsibe simítjuk a tésztát, és 180°-ra előmelegített sütőben kb. 10 percet elősütjük.
Ezalatt elkészítjük a dióhabot.
A tojásfehérjét habbá verjük, közben fokozatosan hozzáadjuk a cukrot, míg egy fényes kemény habot kapunk, ezután lazán beleforgatjuk a darált diót is.
Az elősütött tésztát kivesszük a sütőből, picit hűlni hagyjuk, megkenjük baracklekvárral, majd egyenletesen rásimítjuk a dióhabot. Visszavesszük kissé a hőfokot 160 fokra és kb. 15-20 perc alatt készre sütjük. Akkor jó ha a tetején a dió szép pirosas barnára sül.
Megvárjuk amíg kihűl, majd pogácsaszaggatóval holdacskákat szaggatunk belőle. Először kiszaggatjuk a kerek pogácsa formát, majd szépen sorban kiszaggatjuk a félholdakat belőle.
Vajas piskóta Egy tepsi süteményhez a 6-6-6 arányú verziót javaslom. Ehhez jön még 10 dkg vaj, és fél csomag sütőpor. A puha vajat habosra keverjük a cukorral, majd egyenként b...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy közepes nagyságú tepsit kikenünk vajjal. Egy tálban összekeverjük a zabkorpát, az olajat, a sütőport és az édesítőszert, ennek a felét beleszórjuk a tepsibe. A túrót rámorzs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű