A kenyérszeleteket a szokásos módon belemártogatom a felvert tojásba. Előzőleg a tojást tejjel higítottam és sóval, borssal és egy kis fokhagymával ízesítettem.
A tojásba áztatott kenyérszeleteket egy sütőpapírral bélelt tepsibe raktam és 200 fokon kb. 15 perc alatt megsütöttem. Végül egy kevés reszelt sajtot ( füstöltet, ami nagyon finom ízt adott neki ) szórtam rá és még pár percre visszatettem a sütőbe.
Nagyon finom, nem tocsog az olajban, de azért nem ugyanolyan mint a hagyományos.
Egy tálban elkeverem a pirított mogyorót a porcukorral,megdarálom kávédarálón. Tálba vissza rakom. Közben kicsit meglágyítom mikróban a vajat. A csokoládét vagy gőz fölött, vagy...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A virsliknek lehúzzuk a héját, megsózzuk és lisztben, tojásban, morzsában megforgatjuk, majd forró olajban rózsaszínűre sütjük. Feltétnek vagy salátakörettel önállóan tálaljuk....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű