10 dkg mazsola
50 ml rum
25 dkg gesztenyemassza (édesített)
8 dl tej
1 csomag vaníliás pudingpor
3 ek cukor
1 csomag vaníliás cukor
3 ek méz (vagy juharszirup)
A mazsolát rumba áztatjuk.
A gesztenyepürét villával összetörjük.
A tejből egy merőkanálnyit elveszünk, simára keverjük benne a pudingport és a cukrot.
A maradék tejet felforraljuk, folyamatos kevergetés mellett belecsorgatjuk a pudingporos tejet, beletesszük a gesztenyepürét, és 1-2 percig főzzük.
Lehúzzuk a tűzről, a vaníliás cukorral ízesítjük, majd merülőmixerrel habosítjuk.
A rumos mazsolát belekeverjük, és juharsziruppal vagy mézzel „petyegetve" kínáljuk, akár melegen, akár jégbe hűtve.
Az összes gyümölcsöt levével együtt beleöntöm egy lábosba.(A barackot kisebb kockára vágom ). Teszek hozzá szegfűszeget, fahéjat / ez lehet egész, illetve őrölt is ízlés szerint /,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A gyümölcsöket megmosom, kimagozom ,majd kisebb kockákra vágom őket. Egy edényben vizet forralok, amibe rögtön beleteszem a fahéjat, a szegfűszeget, a citromhéjat, a citrom levét...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű