30 dkg reszelt sajt, 1 db tojás, 1 – 1.5 evőkanál liszt
Elkészítés : a hozzávalókat összekeverjük, vizes kézzel golyókat formázunk belőle, és bő forró olajba kisütjük.
Nem kell panírozni! Aki szeretné beleforgathatja zsemlemorzsába, de anélkül is tökéletes lesz.
Én kipróbáltam mindkét változatot, a morzsába forgatott íze szinte teljesen olyan mint a rántott sajt, a morzsa nélküli is nagyon finom. Aki szereti szerecsendióval is ízesítheti, és felesben füstölt sajttal is készítheti.
A hozzávalókból a golyók méretétől függően 10 – 15 db lehet elkészíteni. A fotón a zsemlemorzsa nélküli golyók szerepelnek.
Vigyázni kell, hogy pontosan 30 dkg legyen a sajt vagy, ha duplázunk akkor a duplája, mert különben kifolyhat. Pl. én egyszer 36 dkg -val készítettem, és kifolyt az egész..
Egyszerű, de nagyszerű recept!
linkben
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségeket reszeljük le (cukkini, édesburgonya, közepes vöröshagyma, 2 cikk fokhagyma, sárgarépa) Keverjük össze A lereszelt zöldségekhez adjuk hozzá a 2 tojást (fehérjét...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Az apróra vágott hagymát pirítsuk meg kókuszolajon, Ezután az aprított spenótot borítsuk rá,és addig melegítsük,amíg az ízek összeérnek. Ezt az eg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű