Alaphoz:
1 csomag gesztenyepüré
10 dkg darált háztartási keksz
6 dkg margarin
pici tej
Krémhez:
1 csomag főzős vaníliás pudingpor
3 dl tej
1 evőkanál vaníliás cukor
12,5 dkg margarin
12 dkg porcukor
Közé:
12 babapiskóta
2 dl tej
rum (aroma)
3 dl habtejszín a tetejére
A gesztenyét a darált keksszel és az olvasztott margarinnal összekeverjük és annyi tejet öntünk hozzá, hogy formálható masszát kapjunk. Nagyjából egy, maximum másfél dl. Egy 22 cm átmérőjű kapcsos forma aljába nyomkodjuk egyenletesen a masszát.
A krémhez a pudingot a tejjel és a cukorral addig főzzük, míg be nem sűrűsödik, majd celofánnal közvetlenül lefedjük és kihűtjük. Ha sietünk, hideg vizes fürdőbe tesszük a lábast. Amikor kihűlt, akkor kikeverjük a margarint a porcukorral, majd alaposan eldolgozzuk benne a puding alapot is. Ennek a krémnek a felét elsimítjuk a gesztenyemasszán.
A tejbe rumaromát keverünk, majd egyesével megmártjuk benne a piskótákat és a krémre fektetjük. A piskótákat a krém másik felével betakarjuk.
A tejszínből kemény habot verünk és elsimítjuk a tortánk tetején. Egy éjszakára hagyjuk hűtőben állni, hogy a babapiskóta is kellően megpuhulhasson. Másnap szeletelhetjük is a finomságot!
A gesztenyét, kekszet, cukrot, rumot a tejjel összedolgozzuk és egy kapcsos tortaforma (26 cm-es) aljába nyomkodjuk. A pudingokat a cukorral, tejben sűrűre főzzük. Ha langyosra hű...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat a cukorral habosra keverjük, majd hozzáadjuk az olajat, és belekeverjük a kakaós, sütőporos lisztet. Kivajazott kerek tortaformában 18C-ra előmelegített sütőben kb 15pe...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű