50 dkg finomliszt
2.5 dkg élesztő
2.5 dl tej
1 ek cukor
1 dl napraforgó olaj
1 tk só
1 ek sertészsír (a tepsi kikenéséhez)
Az összeállításhoz és a tetejére
200 g virsli
10 dkg sajt (reszelt)
1 db tojássárgája
Az élesztőt felfuttatjuk a langyos tejben a cukorral. Egy edénybe szitáljuk a lisztet, és hozzáöntjük a felfuttatott élesztőt, a sót, az olajat. Alaposan kidagasztjuk.
Meleg helyen 1 óra alatt duplájára kelesztjük.
Egy zsírral kikent tepsiben szétnyomkodjuk a megkelt tésztát.
Egy késsel, hosszanti irányban végig vágjuk a tésztát, de a végeinél kb. 2 cm-re meghagyjuk a széleket. Ezután a virsliket beszövögetjük a tészta csíkok közé.
A tepsiben még 30 percet kelesztjük.
Megkenjük egy tojás sárgájával, és megszórjuk reszelt sajttal.
Előmelegített sütőben megsütjük.
Összegyurjuk a hozzávalokat, majd egy órát hideg helyen pihentetjük. 1 cm vastagra kinyujtjuk, kiszaggatjuk a pogácsákat, sütőpapirral bélelt tepsziben 180 fokon, hőlégkeveréssel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egészet össze gyúrom elsikálom 3 mm vastagság szezámmag lenmag megyen a tojással megkent tésztára -derejevágoval nagyon vékonyra vágom . fincsike . puszi
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet összemorzsoljuk a vajjal, majd hozzátesszük a sót, a tojás sárgáját s a tejfellel jól összegyúrjuk. Azután ujjnyi vastagra elnyújtjuk és mint a pogácsát, késsel bevagdoss...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Könnyű