65 dkg liszt
3 mk só
2 mk cukor
3 dl viz
3 ek olaj
3 dkg élesztő
A langyos vízbe bele rakjuk a cukrot,az olajat,élesztőt.10 percet várunk,bele szitáljuk a lisztet amibe bele raktuk a sót. Jó kis puha tésztát kapunk. Vízbe mártott ki csavart konyha ruhával le takarjuk. 1 órát kelesztjük, aztán még egyszer át dolgozzuk,ki cipózzuk ahány pizzát akarunk. Kicsit a kis cipókat is hagyjuk kelni.
Kinyújtjuk, rátesszük a feltétet és megsütjük.
2 sütőtepsi lesz ebből az adagból.
Összekeverjük, kiszaggatjuk és kifőzzük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
langyos vízbe édesítő élesztő dagaszt, tálak kiolajozni 1 óra keleszt, 4 felé oszt, nyújt. 15 perc pihenés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A krumplit megfőzzük és krumplinyomót áttörjük. Az élesztőt a cukorral tejben felfuttatjuk, majd hozzáadjuk a lisztet, sót és a hideg, áttört krumplit. Sima tésztát dagasztunk. 1 ó...
Elkészítési idő: 2 h kb Nehézség: Közepes