Családireceptkönyv.hu

mákos-túrós szelet


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


Hozzávalók egy kisebb adaghoz (nálam 8 nagyobb kocka süti):

A piskótához:

4 M-es tojás
80-100 g cukornak megfelelő édesítő (nálam 30 g 1:4 Stevia-eritrit édesítő)
80 g darált mák
pici csipet só
késhegynyi szódabikarbóna
A krémhez:

400 g sovány túró
5-6 ek. natúr joghurt
80-100 g cukornak megfelelő édesítő (nálam 20 édesítőtabletta porrá törve)
csipetnyi őrölt vanília / pár csepp vaníliaaroma
fél citrom héja
(ha krémesebbre, lágyabbra szeretnéd készíteni, tegyél bele 100 g natúr, light krémsajtot is)

Elkészítés:


Elkészítés:

A piskótához a tojásokat szétválasztjuk, a tojásfehérjéket a csipet sóval kemény habbá verjük, a sárgájákat az édesítővel kihabosítjuk. A mákot és a szódabikarbónát egy kis tálkában összekeverjük.
A fehérjehabhoz forgatjuk a tojássárgás pépet, majd a mákos keveréket. Szilikonos sütőpapírral bélelt tepsiben 1,5-2 centi magas piskótalapot kenünk (kb. 20*22 cm)
180°C-on 15-20 perc alatt megsütjük a piskótalapot, tűpróbával ellenőrizzük. Amikor kihűlt, függőlegesen félbevágjuk.
A krém összetevőit botmixerrel pépesítjük, összekeverjük. A piskótalapokat összetöltjük a krémmel, a tetejére is krémet kenünk (érdemes a két lapot külön-külön megkenni, majd egymásra tenni). Darált mákkal díszíthetjük.

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Krémes sütik,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar Charlotte
Charlotte

A piskótát megsütöm, feltekerem, majd megkenem lekvárral. A zselatint másfél dl vízzel elkészítem, ha langyosra hűlt, hozzáadom a joghurtot és a cukrot. A tejszínhabot felverem a...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Tiramisu torta (paleo)
Tiramisu torta (paleo)

A piskótához a tojásfehérjét majdnem teljesen kemény habbá verjük. A verést továbbra is folytatva egyesével hozzáadjuk a tojássárgákat is, majd evőkanalanként a vaníliával porrá őr...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar Nosztalgia krémes
Nosztalgia krémes

A leveles tésztát 3-ba vágjuk, vékonyra kinyújtjuk és kisütjük. A tepsit nem kell kikenni semmivel. Amikor kisül még kicsit kézzel lenyomkodjuk , hogy laposabb legyen. 4 csoma...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk