90 g zabpehelyliszt
40 g búzasikér
1 kk só
1 tk porélesztő
1 dl langyos víz
1 ek olvasztott kókuszolaj
A hozzávalókat összegyúrjuk és kb. 10 percig pihentetjük. (én ilyenkor szoktam elpakolni magam körül : D ) A tésztát három egyenlő részre osztjuk, formázzuk, tejföllel lekenjük, és előmelegített sütőben megsütjük. (gázsütőben 4-es fokozaton kb. 25 percig sütöttem) Hogy honnan jött az ötlet ehhez a tejfölös kenéshez, azt ne kérdezze senki, mert nem tudom megmondani : ) Csak annyit tudok, hogy – szerintem – nagyon nagyon jó állagú és finom lett.
Elkészítés: 1. A langyos tejben egy csipet cukorral felfuttatjuk az élesztőt. 2. Az átszitált lisztben elkeverjük a sót, hozzáadjuk a tojást, tejfölt, olajat, majd a felfuttatot...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az egészet összekeverni,dagasztani. 40 perc kelesztés.12 fele osztani,gömbölyíteni.A magokat beledolgozni vagy a végén fejjel lefelé vízbe mártani,utána magba. 30 perc pihi .230 f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű