Recept (a tepsim 28x35 cm-es): 2 egész tojást, 3 evőkanál mézet, 4,5 dkg zsírt, 1,5 evőkanál szódabikarbónát, 4 evőkanál tejet és 24 dkg kristálycukrot lassú tűznél folyamatosan keverve forralunk, míg karamell színű és habos lesz. Ezután hozzáadunk 72 dkg lisztet, még a tűzön összekeverjük, majd levéve kézzel összeállítjuk a tésztát. Négy lapot sütünk belőle. Egy-egy lapot 6-7 percig sütünk 180 fokon, a tepsi hátulján. Krém: 6 dl tejben megfőzünk 5 evőkanál búzadarát 2 vaníliás cukorral, majd teljesen kihűtjük. 30 dkg Ramát kikeverünk 20 dkg porcukorral, majd hozzáadjuk a tejbegrízt. A süteményt betöltjük: lap--krém-lap-baracklekvár-lap-krém-lap-csokimáz. Szeletelés előtt 1 éjszakát pihenjen.
Egy órával a császármorzsa-készítés előtt áztassuk be a mazsolákat rumos vízbe! A tejet, lisztet, a vaníliarúd magjait és a tojássárgákat csomómentesre keverjük. A tojásfehérjét a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet összekeverjük a porcukorral, majd jól elmorzsoljuk benne a vajat. Beleöntjük a kihűlt darát, hozzáadjuk a mandula aromát és jól összegyúrjuk. Tetszőleges nagyságú golyóka...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
180 fokon 10-15 percig
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű