9 dkg ráma (vagy vaj),
12 dkg porcukor
1,5 ek. tej
3 púpos ek. Csokis pudingpor (főzős)
1,5 ek kakaópor (nem instant, hagyományos)
Gőz fölött összekeverem, s mehet a sütire.
De ne tedd hűtőbe, amíg nem szilárdul meg.
Van aki pici rumaromát is tesz bele, s van aki olajat tesz a ráma helyett, h fényesebb legyen.
Én mindig az eredeti verziót csináltam.
A lisztet összegyúrjuk a margarinnal, sóval és annyi tejföllel, amennyit felvesz. Kinyújtjuk kb. ujjnyi vastagra, megkenjük a sózott felvert tojással, megszórjuk reszelt sajttal....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Morzsold a liszt közepébe az élesztőt, szórj rá egy kiskanál cukrot, majd öntsd fel a tej felével. Keverd lazán össze, és letakarva, meleg helyen pihentesd fél órán át. Add hozz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű