40 dkg búza-rétesliszt (BFF 55)
5 dkg élesztő (friss)
1 csapott mokkáskanál só
1 csapott mokkáskanál kristálycukor
2 evőkanál étolaj
2 dl víz
Minden alapanyagot előkészítünk egy tálba a víz kivételével. Készítsünk a kezünk ügyébe a langyos vizet is. A tésztához csak annyi vizet adjunk hogy a tészta összeálljon. Az élesztőt nem kell tejben felfuttatni csak belemorzsolni a tálba.
2
A tésztát kb. fél órán keresztül hagyjuk pihenni, ezalatt picit megkel. Amíg kel a tészta előkészíthetjük a szükséges alapanyagokat a feltéthez, sajt, ketchup, sonka, gomba, kukorica, ki hogyan szereti.
3
Én a tésztát ketté osztottam, elnyújtottam és két kisebb kiolajozott tepsibe helyeztem. Ráraktam a feltétet és kb. 190 C fokra előmelegített sütőben 15 perc alatt megsütöttem.
Egybegyúrom a hozzávalókat, és forró olajban kisütöm Olajos tálban egy hűtőben tárolva eláll, akár egy hétig is!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vöröshagymát egy kis olajon megdinszteljük, majd hozzáadjuk a rusztikusra vágott gombát, megborsozzuk és hagyjuk lepirulni. Ezután hozzáadjuk az apróra vágott fokhagymát és a bor...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Osszegyurni, kis kockakra vagdosni, forrasban levo vizben kifozni. Barmilyen korettel jo, en most cukkinipurevel ettem. ( korabban gombaporkolttel). En par percig foztem, miutan f...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű