Tészta:
60 dkg liszt
8 dkg margarin
2 egész tojás
4 evőkanál méz
4 evőkanál tejföl
16 dkg cukor
1 kávéskanál szódabikarbóna
Krém:
1 dl búzadara
3 csomag vanillin cukor
5 dl tej
20 dkg margarin
20 dkg porcukor
1 üveg Eper/Szamóca lekvár
(Porcukor)
Csokiöntet/Csokimáz
Tészta:
A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk. A többi hozzávalót habosra kikeverjük. Az egészet összedolgozzuk, összegyúrjuk. Négy cipóra osztjuk, lisztezett tepsi hátán nyújtjuk és előmelegített sütőben 170 fokon addig sütjük, amíg egy kis színt nem kap a teteje.
Krém:
A búzadarából, a vanillin cukorból és a tejből sűrű pépet főzünk, kihűtjük.
A margarint a porcukorral habosra keverjük, majd a kihűlt péppel jól összekeverjük.
Összeállítás:
Alulra egy tésztalap, rá a krém fele, rá egy tésztalap, rá a lekvár, rá egy tésztalap, rá a krém másik fele, rá az utolsó tésztalap. Megszórhatjuk porcukorral a tetejét és csokiöntettel meglocsolhatjuk vagy csokimázat készíthetünk rá.
Sütés közben, ha elkezd felpúposodni a tészta, akkor hegyes késsel szurkáljuk ki a puklikat!
1. A tésztához a tojások fehérjét, a cukrot, vaniliás cukrot habosra verjük. A tojások sárgáját egyesével hozzáverjük. 2. Másik tálba a lisztet, sütőport, vaniliás pudingport öss...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A törökmogyorót az édesítőszerekkel aprítógépbe tesszük és a lehető legfinomabb szemcséjűre daráljuk.Az édesítős mogyoró őrleményhez hozzáadjuk a natúr kakaóport és azzal is átpörg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű