50 dkg darált keksz
4 evőkanál kakaó
20 dkg cukor
25 dkg margarin
1 dl rum
2 dl tej
2 tábla étbevonó
A darált kekszet és a kakaót összekeverjük. A tejbe beletesszük a cukrot és addig melegítjük keverés közben, amíg a cukor elolvad. Ezután belekeverjük a rumot is. Közben mikróban megolvasztjuk a margarint és ezt is beleöntjük a tejes keverékbe. Ráöntjük az egészet a kekszre és a kakaóra, majd összedolgozzuk őket.
Sütőpapírral bélelt tepsiben szétterítjük a masszát.
Megolvasztjuk a bevonókat, majd a massza tetejére öntjük.
Hűtőbe tesszük! Ha kihűlt, lehet szeletelni!
Kis piros tepsi vagy dupla adaggal a magas szélű nagy fekete tepsi.
Az élesztőt elmorzsoljuk a meleg, de nem forró tejben, megszórjuk 1 ek cukorral és hagyjuk felfutni. A lisztet egy tálba szitáljuk, hozzáadjuk a sót, a maradék cukrot, a vaníliás...
Elkészítési idő: 1 óra 45 p Nehézség: Könnyű
Ezt mind összekeverjük és egy kisebb méretű tepsibe beleöntjük majd mazsolával vagy mandulával tetszés szerint megszórjuk és 30 percig 170 C fokon megsütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elesztot langyos tejben felfuttatam es a hozzavalokat jol kidagasztottam.2orat kelt. Aztan kinyujtottam es sztem itt rontottam el h vekony lett ezert legalabb ketujjnyi vastag l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű