hmm
Piskóta:5 tojásos kakaós piskótát készítünk.
Az 5 tojás sárgáját kikeverek 20 dkg cukorral,10 ek. vízzel,20 dkg
liszttel és fél csomag sütőporral.A lisztből kiveszek két evőkanállal és kakaóval helyettesítem.
Az 5 tojás fehérjét felverem 10 dkg cukorral.
A felvert tojás fehérjét hozzá adom óvatosan a sárgájához.
Közepes tepsiben megsütöm.
Krém:fél liter tej kell hozzá.
A tejből kiveszek egy csészével és langyosra melegítem.
A másik csészében teszek 15 gr.granulált zselatint (Dr.Oetker) és lassan-adagolom a zselatinhoz a tejet és jól-jól ki keverem ne legyen csomó benne.Előbb nagyon pici tejet adjunk hozzá, aztán lassacskán a többi tejet a csészéből.
5 tojás sárgáját kikeverek 30 dkg. cukorral,2 tele kanál liszttel és a többi tejjel ,ami megmaradt a fél literből,és végül a zselatin keveréket.Oda tesszük főni és sűrűre főzzük állandó kevergetéssel
.Hagyjuk kihűlni.
Miután kihűt bele tesszük a krémet a fagyasztóba egy órára.
Addig felverünk fél liter tejszínt keményre,és miután ki vesszük a krémet,a tejszínhez adagoljuk sorban és jól felverjük együtt
.Ezt a krémet ketté osztjuk.
Egyik felében teszünk két kis kanál kakaót,a másik fehér marad.
A piskótát rumos sziruppal jól meglocsoljuk,aztán jön erre a fehér krém,és utána a barna krém.
Tésztához: A hét tojás fehérjét kemény habbá verjük a cukorral.Beleszitáljuk a sütőporos lisztet,beleforgatjuk a diót is.Közepes méretű tepsiben megsütjük.Én 170 fokon 20 perc ala...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Albusurile cu un praf de sare le batem spuma tare, apoi adaugam zaharul si continuam sa batem pana obtinem o bezea tare. Peste ele adaugam zeama de la o lamaie si galbenusurile ame...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrot a zsírral habosra keverjük, majd beleadjuk a tojássárgáját, a lisztet, 1 késhegynyi szalakálét , a citrom levét és reszelt héját , majd összekeverjük a keményre felver...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű