20 dkg szeletelt bacon szalonna, kb-70-80 dkg csirkemell,20 dkg
reszelt sajt,3 evőkanál liszt,3 kanál tejföl,3 tojás,delikát,bors,só
Az őzgerincformát kibéleljük a szeletelt bacon
szalonnával,úgy hogy a végei túl lógjon,mert a végén rá kell hajtani a
tetejére.A tojást,lisztet, tejfölt összekeverjük, és hozzáadjuk a
reszelt sajt picit több mint a felét,ezzel is jól elkeverjük.A
csirke mellett kisebb kockákra vágjuk és összekeverjük a fűszerekkel,
és ezt is a keverékhez adjuk.Jól összekeverjük és az őzgerincformába
öntjük.A tetejére szórjuk a meg maradt reszelt sajtot,majd ráhajtjuk a
szalonna túl lógó részét.Alufóliát teszünk a tetejére,és előmelegített
sütőbe 45-50 percig.Levesszük a fóliát és még kicsit sütjük hogy a
szalonna szép szint kapjon.Ezután én kiszoktam óvatosan borítani
egy lapos tepsibe és így is sütök rajta egy kicsit, hogy szép legyen a színe.
Hűlni hagyjuk kicsit és utána tálra
borítjuk.Langyosan is lehet szeletelni,de kihűlve az igazi.Csirkemell
helyett csirkecomb filéből is elkészíthető.
A kacsát alaposan megmossuk, megtisztítjuk, kívül belül bedörzsöljük sóval a belsejét borssal is. Én egy 3 kilós kacsát kaptam. Majd félretesszük, míg elkészítjük a tölteléket. A z...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csirkecombokat felkockázzuk és 1 evőkanál olajon fehéredésig pirítjuk, ekkor megsózzuk, aláöntünk 1/2 dl vizet és 8 percig pároljuk/pirítjuk a wokban. Thai zöldségkeverék kerü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A szalonnát 0,5x0,5 cm-es kockákra vágjuk, a hagymát, a paradicsomot, a paprikát pedig finomra vágjuk. A csirkemellet szeletekre vágjuk, klopfoljuk, majd fűszersót, sót és fokhagy...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes