Családireceptkönyv.hu

Mindenmentes kenyér


Írta:

Nehézség: Könnyű
print

Hozzávalók:


- 500 ml langyos víz (forralóban melegecskére -NEM forraltra- felmelegítjük
- 20 gr útifűmaghéj (5 csapott evőkanál)
- 2 púpos tk só
- 2 kiskanál kókuszvirágcukor
- 4 gr Paleo porélesztő VAGY szódabikarbóna (kevesebb mint fél kiskanálnyi)
- 5 gr lenmagpehely (2 csapott evőkanál)
- 200 gr hajdinaliszt (7nagyon púpos evőkanál)
- 100 gr rizsliszt (5 evőkanál)
- 50 gr kölesliszt (3 nagyon púpos evőkanál)
- 2 - 3 ek kókuszolaj vagy/és olivaolaj

Elkészítés:


Az 500 ml langyos vizet egy mérőpohárral kimértem és beletettem a 20 gr útifüvet. Kanállal összekevertem és hagytam állni 5 percig. Ez idő alatt az útifű szépen magába szívja a folyadékot és megdagad, ezáltal egy kocsonyás, sűrű massza lesz a vízből, nem kell megijedni tőle, bár nem túl szép látvány :) de igen nagy szerepe van a kenyér rugalmasságát illetően. Amíg dagadt a vízben az útifű, addig egy tálba mértem a többi alapanyagot, először a liszteket, a lenmagpelyhet, az élesztőt, sót, cukrot és az egészet egy kanállal összekevertem..
Kézi robotgép dagasztó spiráljával állítottam össze a tésztát. Amikor a szárazanyag már felvette az összes folyadékot, hozzáadtam a két evőkanál kókuszolajat is és tovább dagasztottam. (ez kb. egy 6-8 perces folyamat). A dagasztás befejeztével egy szögletes formát kikentem olajjal, megszórtam rizsliszttel. A kidagasztott tésztát olajos kézzel kivettem a tálból és a formába tettem, tenyeremmel, ujjaimmal ellapítottam..
50 fokos sütőben csukott sütőajtónál 10 percet!!! kelesztettem, majd 200 fokra állítottam a sütőt és 40 perc alatt készre sütöttem. Nem használtam légkeverést és vizet sem tettem a sütő aljába.
Mikor már nem volt forró a sütőforma, akkor kivettem a kenyeret és rácsra tettem. Ami a legfontosabb, hogy nem szabad forrón szeletelni, de még melegen sem! Mindenképp meg kell várni amíg kihűl!

Trükkök, tippek, praktikák:


Mindenmentes kenyér

Kinek a kedvence ez a recept?


favorite Kedvenc receptnek jelölés Kedvenc receptem

Recept típusa:


Péksütik,
Beszéljétek meg főzési tapasztalataitokat
Recept ajánló
Avatar
Írta: Anikó
362. TELJES KIŐRLÉSŰ ZSEMLE, KIFLI
362. TELJES KIŐRLÉSŰ ZSEMLE, KIFLI

A langyos vízben elkeverjük a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt - felfuttatjuk (kb. 10 perc). A liszteket leszitáljuk: a teljes kiőrlésű liszt rostjai a szitában maradnak, ezt h...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Mamika
Lusta lángos
Lusta lángos

Az élesztőt a tejjel, cukorral felfuttatjuk. A lisztet és a sót összekeverem egy dagasztótálban. Hozzáadom a kefirt az olajat és a tejet, így 500 ml folyadékunk lesz....

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
Avatar
Írta: Krilla
IR zsemle(Patkos Dalma)
IR zsemle(Patkos Dalma)

A száraz hozzávalókat egy tálba mértem és összekevertem. Ezután hozzáadtam a vizet és az olajat, összedolgoztam. Olajos kézzel kisebb gombócokat formáztam a tésztából és egy sütő...

Elkészítési idő:
Nehézség: Könnyű
share
close add person Belépés recent_actors Regisztráció account_balanceASZF info Impresszum thumb_up Facebook oldalunk