Hozzávalók:
- 50 dkg liszt,
- 4-5 evőkanál libazsír,
- 1 ek szódabikarbóna vagy sütőpor,
- 1 ek só,
- 3 dl langyos víz.
A lisztet összeszitálom a szódabikarbónával. Hozzáadom a sót és a zsiradékot, majd annyi langyos vizet, hogy megfelelő állagú tésztát kapjunk.
Picit pihentetjük, majd lepényeket formálunk, megszórjuk liszttel. Én a ’ tepsi hátán’ sütőm, de platnin az igazi.
Cukor,víz bele az élesztő.10 perc pihen.Liszt,só hozzá a megkelt élesztő,összedolgozni.Kb.1-1,5 óra kelni.Sütőt bekapcsolni.Kisebb jénai kivajazni,bele a tészta.Tetejét megszurkál...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A kovász vízzel habosra keverni. Hozzá keverni a lisztet. 30 - 40 perc pihi. Dagasztani közbe hozzáadni a sót,olajat. 30 perc pihi, olajos tálba.Hajtogatni 3 x 30 percenként....
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz