Hozzávalók:
2 tojás
10 evőkanál cukor
8 evőkanál olaj
10 evőkanál tej
1 teáskanál sütőpor
55 dkg liszt
csipet só
A krémhez:
1 liter tej
20 dkg cukor
8 evőkanál liszt
2 tojás
20 dkg vaj
1 citrom reszelt héja
citromaroma
vaníliaaroma
A tojást a cukorral, a tejjel és az olajjal kikavarjuk. A lisztet és a sütőport is beletesszük, meggyúrjuk a tésztát. Ha ragacsos, adunk hozzá még egy kevés lisztet. Amikor összeállt, fóliába csomagoljuk és egy órán át hűtőben pihentetjük, majd négy részre osztjuk. Egy 25 x 35 cm-es tepsi hátulját megkenjük vajjal, ezen kinyújtjuk a lapot és 180 fokos sütőben 12 perc alatt megsütjük. Minden lappal így járunk el. Megcsináljuk a krémet. A tej felét a cukorral feltesszük főni. A tojást és a lisztet a tej másik felével kikavarjuk, majd hozzáöntjük és folyamatos kavargatás mellett besűrűsödésig főzzük. Miután levettük a tűzhelyről, a citrom és a vanília aromával ízesítjük, hozzáadjuk a reszelt citromhéjat. Kihűtjük, a habosra kavart vajhoz kanalazzuk és alaposan összedolgozzuk. Hűtőbe tesszük egy órára. Amikor a lapok is kihűltek, megkenjük a krémmel. A tetejét is bevonjuk vele. A maradék krémet habzsákba tesszük és ezzel díszítjük. Egy éjszakára hűtőbe tesszük, majd szeleteljük.
Porcukrot,kekszet,tejet,margalint össze gyurjuk. megfelezzük és egyik felébe megy a kakaó másikba a mandula aroma. Tálcára simitjuk a barna tésztát,rá a zöldet és végül csoki önte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Sütőt előmelegítjük 180°C-ra, kapcsos torta formát(16cm-es) kivajazzuk, lisztezzük, félre tesszük. Vajat a cukorral, vaníliával, csipet sóval habosítjuk, majd a tojásokat egyen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát összegyúrjuk, tepsibe simítjuk. A tetejére szeleteljük az almát és közepesre előmelegített sütőben körülbelül 30 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű