A piskótához
5 db tojás
5 ek cukor
3,5 evőkanál finomliszt
1.5 ek cukrozatlan kakaópor
0.5 csomag sütőpor
1 csipet só
A krémhez
250g mascarpone
1 csomag vaníliás pudingpor
5 dl tej
4ek cukor
3 dl Meggle cukrászhab (habtejszín)
A csokiöntethez
1 cs főzős csokiöntet por
3.5 dl tej
2 ek rum
2 ek cukor
Továbbá
rumba áztatott magozott meggy, csokiforgács
A piskótát szokásos módon megsütjük. Ha kihűlt kb 2x2cm-es kockákra vágjuk.
A csokiöntetet a zacskón található útmutatás szerint elkészítjük, majd ha kihűlt teszünk bele 2 ek rumot(ízlés szerint)
1-2 dl hideg tejben elkeverjük a vaníliás pudingport és a cukrot, a többi tejet pedig felhevítjük. Forráspontnál hozzáöntjük a keveréket, és folytonos keverés mellett készre főzzük. Ha egy kicsit kihűlt belekeverjük a mascarponét és a felvert tejszínt.
Jöhet a rétegezés:Krém-Piskóta kocka-rumba áztatott meggy-csokiöntet…….így rétegezzük tovább!
Legfelülre krém kerüljön. Díszíthetjük meggyszemekkel és csokiforgáccsal.
1.10 dkg Rama, 15 dkg kristálycukor, 2 evőkanál méz, 0,5 dl tej, 1 db tojás, 1 cs. sütőpor: ezeket gőz fölött felolvasztom, majd hűlés után 50 dkg lisztet teszek bele és jól összeg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
2dl tejet 20dkg kókusszal és 30dkg cukorral felfőzünk,és hozzáadunk 20dkg lisztet és lassú tűznél még 5percig főzzük.A tűzről levéve belekeverünk 25dkg margarint,és elfelezzük.Az e...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű