50 dkg liszt
20 dkg vaj
20 dkg cukor
3 ek sötét kakaó
2 db tojás
1. A kakaó kivételével két tálba osztjuk a hozzávalókat - vagyis egy tálba
25 dkg liszt, 10-10 dkg vaj és cukor és 1 tojás kerül.
2. Az egyikbe beletesszük a kakaót is.
3. Külön-külön összegyúrjuk a hozzávalókat. Ha nem akar összeállni,
kevés tefölt adhatunk hozzá.
4. Ezután cipóvá formáljuk.
5. Egymás után, megközelítően két egyforma méretű lappá nyújtjuk
mindegyiket és egymásra helyezve (alul a fehér, rajta a kakaós)
szorosan feltekerjük mindkettőt.
6. Alufóliába csomagolva egy napig hűtőben pihentetjük a tekercseket. 7. Ha letelt az egy nap, deszkára téve fél centis korongokra vágjuk,
8. Majd a papírral bélelt sütőlemezre helyezzük a tésztát.
9. 160 fokon kb. 12 perc alatt készre sütjük.
1. Minden legyen előkészítve, kimérve! 2. A mandulát a porcukorral szitáljuk át. Ha ez nem megy, mert túl nagy szemű, akkor a cukorral együtt kávédarálóban, turmixban, aprítóban f...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A napraforgót 2 órára, az alaptésztához és a krémhez való mazsolát, külön-külön tálkában, 15 percre beáztatjuk. Leöntjük a vizüket, majd késes aprítógépbe téve a napraforgót és az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az elkészítése roppant egyszerű: tedd egy keverőtálba az összes hozzávalót, és turmixold krémesre az egészet!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű