Tészta:
40 dkg liszt, 20 dkg cukor, 1 Rama margarin, 2 ek. kakaópor, kevés szódabikarbóna, kevés tej.
Krém:
2 csomag vaníliapudingpor, 9 ek. cukor, 5 dl tej, 1 nagy doboz tejföl
Tetejére:
2 ek, cukor, 1 tk. őrölt fahéj
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, annyi tejjel amivel éppen összeáll. Kétfelé vesszük, két lapot sodrunk. Az egyik lapot tepsi aljába fektetjük.
A krémhez megfőzzük a két csomag pudingport fél liter cukros tejben, még forrón hozzákeverjük a tejfölt és még melegen a tepsiben levő tésztára öntjük. Befedjük a másik lappal, letapogatjuk, villával megszurkáljuk, majd megsütjük.
Mielőtt készre sülne, megkenegetjük olvasztott cukor és fahéj keverékével.
Kihűtve szeleteljük.
Készíthetjük úgy is, hogy miután kétfelé vettük a tésztát, fóliába csomagoljuk, fél órára hűtőbe tesszük majd nagy lyukú reszelő át a tepsibe reszeljük, ráöntjük a krémet, ráreszeljük a másik adag tésztát és sütjük.
Fahéjas cukor helyett megszórhatjuk a tetejét porcukorral vagy bevonhatjuk csokoládéval is.
Nyomtassuk le a tetejét, amíg puhul a tészta.Másnap vágjuk fel, mert aznap igen törik. Krém változat: 4 kávéskanál grízes lisztet 3 dl tejjel simára keverünk és sûrûre fõzzük....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tésztát dagaszt, keleszt, jó vékonyra nyújt Kakaós vajjal megken, töltelékkel megtölt Szorosan felteker, 3-4 cm-re vág EM 190 fokos sütő 30 perc után mézes tejjel megken 10 pe...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes