Tészta:
40 dkg liszt, 20 dkg cukor, 1 Rama margarin, 2 ek. kakaópor, kevés szódabikarbóna, kevés tej.
Krém:
2 csomag vaníliapudingpor, 9 ek. cukor, 5 dl tej, 1 nagy doboz tejföl
Tetejére:
2 ek, cukor, 1 tk. őrölt fahéj
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, annyi tejjel amivel éppen összeáll. Kétfelé vesszük, két lapot sodrunk. Az egyik lapot tepsi aljába fektetjük.
A krémhez megfőzzük a két csomag pudingport fél liter cukros tejben, még forrón hozzákeverjük a tejfölt és még melegen a tepsiben levő tésztára öntjük. Befedjük a másik lappal, letapogatjuk, villával megszurkáljuk, majd megsütjük.
Mielőtt készre sülne, megkenegetjük olvasztott cukor és fahéj keverékével.
Kihűtve szeleteljük.
Készíthetjük úgy is, hogy miután kétfelé vettük a tésztát, fóliába csomagoljuk, fél órára hűtőbe tesszük majd nagy lyukú reszelő át a tepsibe reszeljük, ráöntjük a krémet, ráreszeljük a másik adag tésztát és sütjük.
Fahéjas cukor helyett megszórhatjuk a tetejét porcukorral vagy bevonhatjuk csokoládéval is.
A kekszet apróra törtjük és egy tálba tesszük, hozzáadjuk a többi alapanyagot is és robotgéppel összedolgozzuk. Az egészet sütőformába simítjuk. Közben a habot felverjük és hozzáad...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csokoládékat vágjuk fel egészen kicsi darabokra. De arra figyeljünk, hogy ne porlasszuk, lényeges, hogy darabokban legyen a kekszben. A liszteket keverjük össze a sütőporral, cs...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrni, 2 részre osztani. Lap, töltelék, lap.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű